PORADY

Czym jest tzw. citylight?

podświetlana tablica reklamowa nocą

Citylight to ciekawa forma reklamy zewnętrznej, pozwalającej w interesujący sposób promować firmę oraz jej produkty. Na czym dokładnie to polega i jakie są cechy takiego nośnika reklamowego? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania szczegółowych informacji w tym zakresie.

Czym jest citylight i jaką ma budowę?

Citylight to element małej architektury będący podświetlaną tablicą ogłoszeniową. Jej format może być różny i uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Na elastyczność w tym zakresie pozwalają aluminiowe profile, których wielkość może być dopasowana do potrzeb zamawiającego i jego wymogów. Citylight pod względem budowy to również hartowane szkło stanowiące zabezpieczenie reklamy, choć może być to również wytrzymałe plexi lub poliwęglan. Co ważne, sama rama z aluminium zamykana jest na klucz, dzięki czemu można wymieniać reklamę. Oczywiście istotnym elementem jest też podświetlenie, gwarantujące doskonałą widoczność reklamy niezależnie od pory dnia. Najczęściej jest ono wykonane ze świetlówek lub LEDów.

Jeśli natomiast chodzi o samą promocję, to jej nośnikiem jest specjalny papier plakatowy, którego gramatura powinna wynosić przynajmniej 150 g/m2. Najczęściej drukowany jest techniką solwentową, zapewniającą doskonałą jakość pod względem wizualnym.

Jakie zalety ma reklama typu citylight?

Wiemy już, jak jest wykonana. Co jednak można zaliczyć do głównych zalet takiego nośnika reklamy? To przede wszystkim możliwość montażu wszędzie tam, gdzie przechodzi wiele osób, co oczywiście gwarantuje doskonałą ekspozycję. Tym samym można upewnić się, że przekaz dotrze do sporej liczby ludzi, co ma kluczowe znaczenie w promocji.

Dzięki podświetleniu reklama jest też widoczna w godzinach wieczornych, a przy tym estetyczna, co także ma wpływ na odbiór.

Chcesz zainwestować w citylight? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź, co możemy Ci w tym zakresie zaoferować i jak dzięki temu wzmocnisz swoją markę i jej ofertę. Koniecznie się z nami skontaktuj, aby omówić szczegóły oferty i porozmawiać o swoich potrzebach.